Joskus elämä on täynnä yllätyksiä ja sovittuja menoja. Viikonloppuna Awasen sali täyttyy sovituista yllätyksistä, kun Christian Tissier Shihan, 8. dan, ohjaa leirille saapuneita aikidon harrastajia Aikikai aikidon saloihin. Leiri on upeasti varattu täyteen, joten mikäli et ole paikkaasi varannut etukäteen, ei leirille valitettavasti enää mahdu harrastajia rajallisen tilan vuoksi. Tatamin laidalle voi katsomaan kyllä tulla, mutta mukaan tatamille emme voi lisää väkeä enää turvallisuussyistä ottaa.
Tässä vielä muutama sana käytännön järjestelyistä:
1. Saavu paikalle hyvissä ajoin!
2. Ilmoittaudu ensin, vaihda vaatteet vasta sitten.
Leiri-ilmoittautumisen ja maksamisen voi hoitaa perjantaina klo 18 alkaen. Maksu on suositeltavaa hoitaa tasarahalla.
3. Käytä 3. kerroksen pukuhuoneita (D-rappu).
4. Huolehdi hyvästä käsihygieniasta.
5. Huomioi toiset harrastajat.
Runsaan osallistujamäärän vuoksi harjoitukset pidetään kahdessa salissa. Opettaja käy molemmissa saleissa, ja toiseen saliin pyritään myös järjestämään videoyhteys. Yhteistyössä teemme leiristä kaikille mukavan ja antoisan.
6. Ja ei muuta kuin harjoittelemaan! Mukavaa leiriä!
Harjoitukset pidetään
Perjantaina klo 19:45-21:15
Lauantaina klo 9.30-11.00 ja 12.00-13.30.
Tatamilla tavataan!
***
Welcome to Christian Tissier Shihan seminar in Helsinki. Interest on the seminar was bigger than we expected. Classes will be held on two tatamis simultaneously. The main tatami for seminar is Ju-jutsu clubs tatami on the 4th floor and side tatami is Awase dojo’s own tatami almost next to main tatami. Sensei will be teaching on both tatamis. In addition to that we try to arrange video-streaming from the main tatami to the small tatami.
Please notice:
1. Be on time!
2. Registration is open from 18:00 in front of the Awase dojo in staircase C, 4th floor.
3. Please do register before going to the dressing rooms that are available in staircase D, 3rd floor.
4. Due to the corona virus epidemic please remember always to carefully wash your hands before classes.
5. Have a nice seminar!
We have had to reschedule Friday evenings class.
The main tatami will be available from 19:30 and first training starts at 19:45. Saturday classes are as scheduled originally at 9:30 – 11:00 and 12:00 – 13:30. See you soon!


Comments are closed.